autohunt.nl

Skoda Citigo occasion kopen

De Citigo is Skoda's kleinste model en technisch een drieling met de Volkswagen UP en de Seat Mii, alle drie gebouwd op dezelfde Slowaakse band. Binnen dat drietal positioneert Skoda zich als de meest nuchtere, budgetbewuste keuze.

Geproduceerd van 2011 tot 2022

Skoda Citigo

De Citigo deelt platform, motoren en onderstel volledig met de Volkswagen UP en de Seat Mii, alle drie ontwikkeld door de Volkswagen Groep en gebouwd in dezelfde fabriek in Bratislava. Waar Volkswagen inzet op merkprestige en Seat op een jongere, sportievere uitstraling, kiest Skoda bewust voor een sobere, functionele positionering met scherpere vraagprijzen als resultaat.

Die gedeelde techniek betekent dat onderdelen en garagekennis breed beschikbaar zijn, ook als je niet bij een Skoda-dealer terecht wilt. Voor kopers die vooral op prijs letten binnen dit drietal, is de Citigo daardoor vaak het meest voordelige instappunt, zonder concessies aan de onderliggende techniek.

Naast de reguliere benzineversies bracht Skoda met de Citigo-e iV in 2019 een volledig elektrische variant op de markt, die met een fors grotere accu meer actieradius biedt dan de eerdere e-up! van Volkswagen. Voor kopers die vooral in de stad rijden, is dat een serieus te overwegen alternatief.

Kies een bouwjaar

20.018 exemplaren van de Citigo staan in Nederland geregistreerd, met 2013 als drukste jaargang (3.809 auto's).

20122020

Van deze 9 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

Skoda Citigo in cijfers

20.170

Registraties in Nederland

€ 13.378

Gemiddelde catalogusprijs

871 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Vraagprijzen van een Skoda Citigo zoals ze de afgelopen twaalf maanden op occasionsites stonden.

Meest gevraagd
€ 6.500
Bandbreedte
€ 4.450 tot € 9.000
€ 4.450€ 9.000

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Gemeten op occasionadvertenties tot en met augustus 2026. Dit zijn vraagprijzen, geen verkoopprijzen. Weinig advertenties voor dit model, neem de band met een korrel zout.

Brandstofverdeling

Benzine87,5%
Elektrisch11,3%
Overig1%
LPG0,2%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op benzine.

Gemiddelde CO2-uitstoot: 97 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.

Op basis van 20.170 registraties.

Terugroepacties

5

Terugroepacties voor de Skoda Citigo

4

Nog lopend, dus nog niet overal hersteld

1.138

Auto's geraakt door de grootste actie in Nederland

5 van 5
  • Het stuurhuis kan onvoldoende tegen corrosie zijn beschermd. Als gevolg kunnen scheuren of breuken in het materiaal van het stuurhuis voorkomen.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: ernstig1 auto's in Nederlandgemeld 2023-10-23MGP230420kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Er zijn mogelijk beschadigde accucellen ingebouwd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig4 auto's in Nederlandgemeld 2020-12-01MGP200527kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Het bij het wagengereedschap geleverde sleepoog is mogelijk niet correct gelast.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld34 auto's in Nederlandgemeld 2017-12-27MGP170643kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De grendelpal van het kinderslot is bij de productie beschadigd. Hierdoor kan de grendelpal breken.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig1.138 auto's in Nederlandgemeld 2016-07-06MGP160261kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De mogelijkheid bestaat dat een verkeerd geprogrammeerd airbagregelapparaat is ingebouwd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig479 auto's in Nederlandgemeld 2013-05-02MGP130062kosten voor eigenaar: gratis bij dealer

Laatste actie gemeld op 2023-10-23. Een terugroepactie wordt kosteloos uitgevoerd door een merkdealer.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Bandenspanning niet op juiste waarde

    24,8%

    landelijk 19,5%, hier 5,3 procentpunt vaker

  • Schijf-, trommelrem loopt niet vrij

    7,5%

    landelijk 5%, hier 2,5 procentpunt vaker

  • Dimlicht onjuist afgesteld

    18,1%

    landelijk 16,4%, hier 1,7 procentpunt vaker

  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht

    13,4%

    landelijk 12,1%, hier 1,3 procentpunt vaker

  • Gordelsluiting werkt niet

    1,2%

    landelijk 0,3%, hier 0,9 procentpunt vaker

  • Remverschil op 1 as te groot

    4,4%

    landelijk 3,7%, hier 0,7 procentpunt vaker

  • Ruitensproeierinstallatie werkt niet

    2,4%

    landelijk 1,8%, hier 0,6 procentpunt vaker

  • Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed)

    1,4%

    landelijk 1%, hier 0,4 procentpunt vaker

  • Bandenspanning op 1 as niet gelijk

    2,3%

    landelijk 2%, hier 0,3 procentpunt vaker

  • Remschijf vertoont slijtage met kans op breuk

    0,7%

    landelijk 0,4%, hier 0,3 procentpunt vaker

De as loopt tot 25%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 12.424 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 24,8%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 23,5% (adviespunt, geen afkeur)
  • Band onvoldoende profiel · 20,4%
  • Dimlicht onjuist afgesteld · 18,1%
  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht · 13,4%

Generaties

Pre-facelift · 2011 - 2017

Introductie van de Citigo met eenvoudige driecilinder benzinemotoren zonder turbo, technisch identiek aan de gelijktijdige Volkswagen UP en Seat Mii.

Facelift · 2017 - 2022

Vernieuwde bumpers en een moderner infotainmentsysteem. Introductie van de opgeladen 1.0 TSI-motor en, vanaf 2019, de volledig elektrische Citigo-e iV met een aanzienlijk grotere accu dan bij eerdere elektrische varianten van dit platform.

Motorvarianten

1.0 MPI

benzine · 60 pk · 999 cc

Voor stadsgebruik ruim voldoende en mechanisch eenvoudig zonder turbo, wat onderhoud doorgaans betaalbaar en overzichtelijk houdt.

1.0 MPI (75 pk)

benzine · 75 pk · 999 cc

1.0 TSI

benzine · 90 pk · 999 cc

Voor wie vaker buiten de stad rijdt prettiger door het extra vermogen van de turbo, mits de onderhoudshistorie van de distributieketting op orde is.

Citigo-e iV (elektrisch)

elektrisch · 82 pk

Interessant voor overwegend stadsgebruik met de mogelijkheid om thuis te laden. Vraag altijd naar de laadhistorie en laat de accuconditie controleren, aangezien er bij dit model daadwerkelijk een productiegerelateerde terugroepactie voor de accucellen is geweest.

Bekende zwakke punten

Distributieketting bij de 1.0 TSI-turbomotor

Redactionele observatiekritiek

De opgeladen driecilinder 1.0 TSI gebruikt een distributieketting met een spanner die bij achterstallig olieonderhoud of gebruik van de verkeerde olieviscositeit kan gaan slijten, met kans op een overslaande of springende ketting.

Speelt vooral bij: Citigo-versies met de 1.0 TSI-motor, met name exemplaren zonder consistente onderhoudshistorie.

  • Rammelend of ratelend geluid bij koud starten
  • Motorlampje met een foutcode gerelateerd aan de nokkenastiming
  • Onregelmatig lopen bij een ver gevorderde kettingrek

Kostenindicatie: € 600 - € 2.500

Letten op geluid bij koude start tijdens de proefrit en de olieverversingshistorie grondig controleren.

Mogelijk beschadigde accucellen bij de Citigo-e iV

kritiek

Voor de Citigo-e iV bestaat een teruggeroepen productiepartij waarbij mogelijk beschadigde accucellen zijn ingebouwd, wat op termijn tot een verhoogd risico op storingen aan het accupakket kan leiden.

Speelt vooral bij: Citigo-e iV uit de betreffende productieperiode.

  • Geen merkbare symptomen voor de eigenaar, controle gebeurt op basis van het voertuigidentificatienummer

Bij een Skoda-dealer op VIN laten controleren of deze terugroepactie van toepassing is en, zo ja, of de actie al is uitgevoerd.

Airconditioningcompressor gevoelig voor uitval

Redactionele observatiehinderlijk

De compacte airconditioningcompressor die op dit gedeelde platform wordt gebruikt, kan na verloop van jaren geluid gaan maken of volledig uitvallen, vaker dan bij grotere modellen met een robuustere compressor.

Speelt vooral bij: Alle benzineversies met airconditioning, ongeacht bouwjaar.

  • Rammelend of piepend geluid bij het inschakelen van de airconditioning
  • Airconditioning die niet meer koelt

Kostenindicatie: € 300 - € 800

Airconditioning tijdens de proefrit testen op geluid en koelvermogen.

Roestvorming bij oudere, weinig onderhouden exemplaren

Redactionele observatiehinderlijk

Zoals bij vrijwel elke compacte stadsauto die veel in de stad en op onverharde parkeerplekken staat, kan lichte roestvorming ontstaan bij wielkasten en portierbodems als steenslag en krassen niet tijdig zijn behandeld.

Speelt vooral bij: Oudere exemplaren, vooral pre-facelift bouwjaren met zichtbare gebruikssporen.

  • Roestvlekken bij wielkasten of onder de portierrubbers
  • Bobbels in de lak bij randen en naden

Kostenindicatie: € 150 - € 600

Onderbodem en wielkasten visueel controleren tijdens de bezichtiging, vooral bij een auto van zeven jaar of ouder.

Onderhoud om op te letten

Distributieketting (1.0 TSI) · Geen vast vervangingsinterval, wel gevoelig voor slijtage bij achterstallig olieonderhoud

Gebruik altijd de door Skoda voorgeschreven olieviscositeit, verkeerde olie versnelt slijtage aan de kettingspanner.

Hoogspanningsaccu (Citigo-e iV) · Geen vast interval, wel periodieke conditiecontrole aan te raden

Combineer dit met een controle op de terugroepactie voor de accucellen.

Airconditioning · Elke 2 jaar laten controleren op koelvermogen en lekkage

Kosten: € 50 - € 100

Voorkomt dat een kleine lekkage uitgroeit tot een defecte compressor.

Waar op te letten bij aankoop

  • Bij Citigo-e iV: op VIN laten controleren of de terugroepactie voor de accucellen is uitgevoerd

    Directe, bevestigde terugroepactie specifiek voor dit model.

  • Bij 1.0 TSI: koude start meemaken en letten op een rammelend geluid uit de motor

    Kan wijzen op een versleten kettingspanner voordat er schade ontstaat.

  • Airconditioning tijdens de proefrit testen op geluid en koelvermogen

    De compacte compressor is gevoeliger voor uitval dan bij grotere modellen.

  • Onderbodem en wielkasten controleren op beginnende roest

    Vooral relevant bij oudere pre-facelift exemplaren.

  • Vergelijk ook een Volkswagen UP of Seat Mii van hetzelfde bouwjaar

    Identieke techniek, soms tegen een andere vraagprijs door het merkverschil.

Veelgestelde vragen over de Skoda Citigo

Wat is het verschil tussen de Citigo en de Volkswagen UP?+

Beide modellen delen platform, motoren en de meeste technische onderdelen volledig. Het verschil zit vooral in badge, afwerkingsdetails en positionering: Skoda kiest bewust voor een sobere, budgetbewuste uitstraling tegenover het premium imago van Volkswagen.

Is de terugroepactie voor de accucellen van de Citigo-e iV serieus?+

Voor de betrokken productiepartij zeker, aangezien het om mogelijk beschadigde accucellen gaat. Laat dit bij een Skoda-dealer op het voertuigidentificatienummer controleren voordat je een Citigo-e iV koopt.

Is de Citigo betrouwbaar als occasion?+

Over het algemeen betrouwbaar, met als belangrijkste aandachtspunt de distributieketting van de 1.0 TSI-turbomotor. De atmosferische 1.0 MPI geldt als extra eenvoudig en onderhoudsvriendelijk.

Is de Citigo-e iV interessant ten opzichte van de oudere e-up!?+

De Citigo-e iV heeft een merkbaar grotere accu dan de eerste e-up!-generatie, wat resulteert in een langere actieradius. Vergelijk bouwjaren zorgvuldig, aangezien ook Volkswagen later een grotere accu introduceerde.

Wat kost onderhoud van een Skoda Citigo?+

Door het compacte formaat en de eenvoudige motoren doorgaans betaalbaar, vergelijkbaar met de Volkswagen UP en Seat Mii. Skoda-onderhoud ligt daarbij vaak net iets onder het prijsniveau van een vergelijkbare beurt bij Volkswagen.

Waarom kiezen kopers voor de Citigo in plaats van de UP of Mii?+

Vooral vanwege de doorgaans scherpere vraagprijs bij vergelijkbare uitrusting en kilometerstand. Wie puur op techniek let, maakt met dit drietal in de praktijk geen verkeerde keuze.

Laat Hunter een Skoda Citigo zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn Skoda Citigo met Hunter

← Terug naar alle Skoda-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens