autohunt.nl

Seat Mii occasion kopen

De Mii is Seats kleinste model en technisch een drieling met de Volkswagen UP en de Skoda Citigo. Binnen dat drietal richt Seat zich nadrukkelijk op een jongere doelgroep met een sportievere uitstraling.

Geproduceerd van 2011 tot 2022

De Mii deelt platform, motoren en onderstel volledig met de Volkswagen UP en de Skoda Citigo, alle drie ontwikkeld door de Volkswagen Groep en gebouwd in dezelfde fabriek in Bratislava. Seat onderscheidt zich binnen dit drietal met een sportiever ontwerp en, met de FR-uitvoering, een gerichte marketing op een jongere koper die net iets meer uitstraling zoekt dan de andere twee.

Die gedeelde techniek betekent dat onderdelen en garagekennis breed beschikbaar zijn, ook als je niet bij een Seat-dealer terecht wilt. Voor kopers die de sportievere styling van Seat waarderen zonder concessies te doen aan onderhoudsgemak, is de Mii daardoor een logische keuze binnen het drietal.

Naast de reguliere benzineversies bracht Seat met de Mii Electric in 2019 een volledig elektrische variant op de markt, met dezelfde vergrote accu als de Skoda Citigo-e iV van diezelfde periode. Voor kopers die vooral in de stad rijden en de sportievere uitstraling van Seat prefereren, is dat een serieus te overwegen alternatief.

Kies een bouwjaar

20.572 exemplaren van de MII staan in Nederland geregistreerd, met 2013 als drukste jaargang (4.558 auto's).

20122021

Van deze 10 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

Seat MII in cijfers

20.578

Registraties in Nederland

€ 13.348

Gemiddelde catalogusprijs

867 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Vraagprijzen van een Seat MII zoals ze de afgelopen twaalf maanden op occasionsites stonden.

Meest gevraagd
€ 6.900
Bandbreedte
€ 4.050 tot € 9.600
€ 4.050€ 9.600

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Gemeten op occasionadvertenties tot en met augustus 2026. Dit zijn vraagprijzen, geen verkoopprijzen.

Brandstofverdeling

Benzine89,5%
Elektrisch9,8%
Overig0,4%
LPG0,3%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op benzine.

Gemiddelde CO2-uitstoot: 97 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.

Op basis van 20.578 registraties.

Terugroepacties

5

Terugroepacties voor de Seat MII

3

Nog lopend, dus nog niet overal hersteld

748

Auto's geraakt door de grootste actie in Nederland

5 van 5
  • Het bij het wagengereedschap geleverde sleepoog is mogelijk niet correct gelast.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld351 auto's in Nederlandgemeld 2017-12-28MGP170645kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Een primer is tijdens het lijmproces van de voorste afdekking van het panoramadak mogelijk niet gebruikt. Hierdoor is er minder goede hechting.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld1 auto's in Nederlandgemeld 2016-10-13MGP160411kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De grendelpal van het kinderslot is bij de productie beschadigd. Hierdoor kan de grendelpal breken.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig748 auto's in Nederlandgemeld 2016-08-04MGP160308kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De mogelijkheid bestaat dat een onjuist gelaste airbagunit is ingebouwd aan de bestuurderszijde.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: ernstig4 auto's in Nederlandgemeld 2015-09-04MGP150282kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De mogelijkheid bestaat dat een verkeerd geprogrammeerd airbagregelapparaat is ingebouwd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig568 auto's in Nederlandgemeld 2013-05-22MGP130068kosten voor eigenaar: gratis bij dealer

Laatste actie gemeld op 2017-12-28. Een terugroepactie wordt kosteloos uitgevoerd door een merkdealer.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Bandenspanning niet op juiste waarde

    25,4%

    landelijk 19,5%, hier 5,9 procentpunt vaker

  • Schijf-, trommelrem loopt niet vrij

    9,5%

    landelijk 5%, hier 4,5 procentpunt vaker

  • Dimlicht onjuist afgesteld

    18,3%

    landelijk 16,4%, hier 1,9 procentpunt vaker

  • Remverschil op 1 as te groot

    4,5%

    landelijk 3,7%, hier 0,8 procentpunt vaker

  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht

    12,9%

    landelijk 12,1%, hier 0,8 procentpunt vaker

  • Gordelsluiting werkt niet

    1%

    landelijk 0,3%, hier 0,7 procentpunt vaker

  • Ruitensproeierinstallatie werkt niet

    2,2%

    landelijk 1,8%, hier 0,4 procentpunt vaker

  • Bandenspanning op 1 as niet gelijk

    2,4%

    landelijk 2%, hier 0,4 procentpunt vaker

  • Verlichting niet van gelijke sterkte/grootte

    0,5%

    landelijk 0,2%, hier 0,3 procentpunt vaker

  • Band onvoldoende profiel

    20,6%

    landelijk 20,3%, hier 0,3 procentpunt vaker

De as loopt tot 30%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 12.956 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 25,4%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 23,6% (adviespunt, geen afkeur)
  • Band onvoldoende profiel · 20,6%
  • Dimlicht onjuist afgesteld · 18,3%
  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht · 12,9%

Generaties

Pre-facelift · 2011 - 2016

Introductie van de Mii met eenvoudige driecilinder benzinemotoren zonder turbo, technisch identiek aan de gelijktijdige Volkswagen UP en Skoda Citigo.

Facelift · 2016 - 2022

Vernieuwde bumpers, sportievere FR-uitvoering en de introductie van de opgeladen 1.0 TSI-motor. Vanaf 2019 kwam de Mii Electric met een aanzienlijk grotere accu dan bij eerdere elektrische varianten van dit platform.

Motorvarianten

1.0 MPI

benzine · 60 pk · 999 cc

Voor stadsgebruik ruim voldoende en mechanisch eenvoudig zonder turbo, wat onderhoud doorgaans betaalbaar en overzichtelijk houdt.

1.0 MPI (75 pk)

benzine · 75 pk · 999 cc

1.0 TSI

benzine · 90 pk · 999 cc

Vaak gecombineerd met de sportievere FR-uitvoering, mits de onderhoudshistorie van de distributieketting op orde is.

Mii Electric (elektrisch)

elektrisch · 82 pk

Interessant voor overwegend stadsgebruik met de mogelijkheid om thuis te laden, mits de accuconditie en laadhistorie bij aankoop worden gecontroleerd.

Bekende zwakke punten

Distributieketting bij de 1.0 TSI-turbomotor

Redactionele observatiekritiek

De opgeladen driecilinder 1.0 TSI, vaak gekozen in combinatie met de sportievere FR-uitvoering, gebruikt een distributieketting met een spanner die bij achterstallig olieonderhoud kan gaan slijten, met kans op een overslaande of springende ketting.

Speelt vooral bij: Mii-versies met de 1.0 TSI-motor, met name exemplaren zonder consistente onderhoudshistorie.

  • Rammelend of ratelend geluid bij koud starten
  • Motorlampje met een foutcode gerelateerd aan de nokkenastiming
  • Onregelmatig lopen bij een ver gevorderde kettingrek

Kostenindicatie: € 600 - € 2.500

Letten op geluid bij koude start tijdens de proefrit en de olieverversingshistorie grondig controleren.

Accudegradatie bij de Mii Electric

Redactionele observatiekostbaar

De bruikbare capaciteit van het accupakket van de Mii Electric neemt geleidelijk af met de leeftijd en het aantal laadcycli, zoals bij elk elektrisch model.

Speelt vooral bij: Mii Electric-modellen, met een grotere spreiding bij exemplaren die veel zijn snelgeladen.

  • Merkbaar kortere actieradius dan bij een vergelijkbaar nieuw exemplaar
  • Snellere afname van het weergegeven laadpercentage tijdens het rijden

Accuconditie en laadhistorie laten uitlezen door een specialist voordat je een Mii Electric koopt.

Airconditioningcompressor gevoelig voor uitval

Redactionele observatiehinderlijk

De compacte airconditioningcompressor die op dit gedeelde platform wordt gebruikt, kan na verloop van jaren geluid gaan maken of volledig uitvallen, vaker dan bij grotere modellen met een robuustere compressor.

Speelt vooral bij: Alle benzineversies met airconditioning, ongeacht bouwjaar.

  • Rammelend of piepend geluid bij het inschakelen van de airconditioning
  • Airconditioning die niet meer koelt

Kostenindicatie: € 300 - € 800

Airconditioning tijdens de proefrit testen op geluid en koelvermogen.

Sportievere banden en velgen slijten sneller bij FR-uitvoeringen

Redactionele observatiehinderlijk

De FR-uitvoering rijdt vaak op bredere, sportievere banden en velgen dan de reguliere uitvoeringen, wat bij intensief of sportief rijgedrag kan leiden tot snellere bandenslijtage en gevoeliger velgen voor schade door stoepranden.

Speelt vooral bij: FR-uitvoeringen met sportieve wielen en banden.

  • Ongelijke of versnelde bandenslijtage
  • Krassen of deuken in de velgen door stoepcontact

Kostenindicatie: € 150 - € 600

Bandenprofiel en velgen visueel controleren tijdens de bezichtiging.

Onderhoud om op te letten

Distributieketting (1.0 TSI) · Geen vast vervangingsinterval, wel gevoelig voor slijtage bij achterstallig olieonderhoud

Gebruik altijd de door Seat voorgeschreven olieviscositeit, verkeerde olie versnelt slijtage aan de kettingspanner.

Hoogspanningsaccu (Mii Electric) · Geen vast interval, wel periodieke conditiecontrole aan te raden

Laat de accuconditie uitlezen bij aankoop, dit geeft een beter beeld dan alleen de opgegeven actieradius.

Banden en velgen (FR-uitvoering) · Vaker controleren dan bij reguliere uitvoeringen

Sportieve wielen zijn gevoeliger voor slijtage en schade dan de standaard uitvoering.

Waar op te letten bij aankoop

  • Bij 1.0 TSI: koude start meemaken en letten op een rammelend geluid uit de motor

    Kan wijzen op een versleten kettingspanner voordat er schade ontstaat.

  • Bij Mii Electric: accuconditie laten uitlezen door een specialist

    Geeft een realistischer beeld van de resterende actieradius dan de opgegeven waarde alleen.

  • Airconditioning tijdens de proefrit testen op geluid en koelvermogen

    De compacte compressor is gevoeliger voor uitval dan bij grotere modellen.

  • Bij FR-uitvoering: bandenprofiel en velgen controleren op slijtage en schade

    Sportievere wielen slijten sneller en zijn gevoeliger voor stoepschade.

  • Vergelijk ook een Volkswagen UP of Skoda Citigo van hetzelfde bouwjaar

    Identieke techniek, soms tegen een andere vraagprijs door het merkverschil.

Veelgestelde vragen over de Seat MII

Wat is het verschil tussen de Mii en de Volkswagen UP?+

Beide modellen delen platform, motoren en de meeste technische onderdelen volledig. Seat kiest voor een sportievere vormgeving en richt zich met de FR-uitvoering nadrukkelijker op een jongere doelgroep dan Volkswagen doet.

Is de FR-uitvoering de moeite waard?+

Voor wie sportievere styling en wielen belangrijk vindt zeker, al slijten de bredere banden en velgen sneller dan bij de standaard uitvoering. Controleer bij aankoop specifiek de staat van banden en velgen.

Is de Mii betrouwbaar als occasion?+

Over het algemeen betrouwbaar, met als belangrijkste aandachtspunt de distributieketting van de 1.0 TSI-turbomotor. De atmosferische 1.0 MPI geldt als extra eenvoudig en onderhoudsvriendelijk.

Is de Mii Electric interessant als eerste elektrische auto?+

Ja, mits je vooral in de stad rijdt en toegang hebt tot een laadpunt. Laat de accuconditie en laadhistorie altijd controleren, de latere Mii Electric heeft een merkbaar grotere accu dan de eerste generatie e-up! van Volkswagen.

Wat kost onderhoud van een Seat Mii?+

Door het compacte formaat en de eenvoudige motoren doorgaans betaalbaar, vergelijkbaar met de Volkswagen UP en Skoda Citigo. Reken op een iets hogere rekening als de distributieketting van de 1.0 TSI aandacht nodig heeft.

Waarom kiezen kopers voor de Mii in plaats van de UP of Citigo?+

Vooral vanwege de sportievere uitstraling en de FR-uitvoering, die bij de andere twee modellen niet op dezelfde manier beschikbaar is. Wie puur op techniek let, maakt met dit drietal in de praktijk geen verkeerde keuze.

Laat Hunter een Seat MII zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn Seat MII met Hunter

← Terug naar alle Seat-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens