autohunt.nl

Peugeot 107 occasion kopen

De 107 was jarenlang een van de goedkoopste nieuwe auto's van Nederland en is dat als occasion nog altijd. De auto werd samen met Toyota en Citroën ontwikkeld, wat betekent dat techniek en aandachtspunten grotendeels overeenkomen met de Aygo en de C1.

Geproduceerd van 2005 tot 2015

Peugeot 107

De 107 kwam voort uit een gezamenlijk project van Peugeot, Citroën en Toyota, gebouwd in dezelfde fabriek in Tsjechië als de Aygo en de C1. Peugeot voorzag het model van een eigen front en enkele interieuraccenten, maar het chassis en vrijwel het volledige motorengamma zijn identiek aan die van de zustermodellen.

Voor kopers is de 107 vooral aantrekkelijk als goedkope, wendbare eerste auto of tweede auto voor de stad, met een van de laagste onderhoudskosten in zijn segment. Het model werd in 2015 opgevolgd door de 108, die technisch een stap verder ging.

Kies een bouwjaar

102.347 exemplaren van de 107 staan in Nederland geregistreerd, met 2011 als drukste jaargang (21.517 auto's).

20052014

Van deze 10 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

Peugeot 107 in cijfers

102.348

Registraties in Nederland

€ 10.717

Gemiddelde catalogusprijs

782 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Vraagprijzen van een Peugeot 107 zoals ze de afgelopen twaalf maanden op occasionsites stonden.

Meest gevraagd
€ 3.250
Bandbreedte
€ 1.650 tot € 4.950
€ 1.650€ 4.950

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Gemeten op occasionadvertenties tot en met augustus 2026. Dit zijn vraagprijzen, geen verkoopprijzen.

Brandstofverdeling

Benzine99,9%
LPG0,1%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op benzine.

Gemiddelde CO2-uitstoot: 104 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.

Op basis van 102.341 registraties.

Terugroepacties

3

Terugroepacties voor de Peugeot 107

3

Nog lopend, dus nog niet overal hersteld

71.581

Auto's geraakt door de grootste actie in Nederland

3 van 3
  • De achterportierruit is mogelijk niet correct gelijmd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld71.581 auto's in Nederlandgemeld 2019-02-06MGP190064kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De schokdemperstang heeft bij fabricage niet de juiste thermische behandeling gehad. Hierdoor is de hardheid van het materiaal niet goed.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig788 auto's in Nederlandgemeld 2014-12-09MGP140317kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Een las aan de rechter traverse van de achteras, ter plaatse van de verbinding met de carrosserie, is mogelijk niet correct uitgevoerd. Hierdoor kan deze verbinding op den duur breken.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig84 auto's in Nederlandgemeld 2014-02-06MGP140030kosten voor eigenaar: gratis bij dealer

Laatste actie gemeld op 2019-02-06. Een terugroepactie wordt kosteloos uitgevoerd door een merkdealer.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Stadslicht werkt niet (goed)

    26%

    landelijk 11%, hier 15 procentpunt vaker

  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt

    27,1%

    landelijk 15,5%, hier 11,6 procentpunt vaker

  • Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse

    16%

    landelijk 6,5%, hier 9,5 procentpunt vaker

  • Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk

    12,9%

    landelijk 4,4%, hier 8,5 procentpunt vaker

  • Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar

    11,5%

    landelijk 4,4%, hier 7,1 procentpunt vaker

  • Schijf-, trommelrem loopt niet vrij

    11,6%

    landelijk 5%, hier 6,6 procentpunt vaker

  • Band onvoldoende profiel

    25,8%

    landelijk 20,3%, hier 5,5 procentpunt vaker

  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht

    16,7%

    landelijk 12,1%, hier 4,6 procentpunt vaker

  • Remverschil op 1 as te groot

    8,1%

    landelijk 3,7%, hier 4,4 procentpunt vaker

  • Spiegelglas beschadigd of verweerd

    5%

    landelijk 0,6%, hier 4,4 procentpunt vaker

De as loopt tot 30%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 88.234 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt · 27,1%
  • Stadslicht werkt niet (goed) · 26%
  • Band onvoldoende profiel · 25,8%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 25,1% (adviespunt, geen afkeur)
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 20,1%

Generaties

107 · 2005 - 2014 (facelift 2009)

Eén hoofdgeneratie, gebouwd op het gezamenlijke platform met Toyota en Citroën. Overwegend uitgerust met de betrouwbare 1.0 VVT-i van Toyota, met vanaf de facelift in 2009 aangepaste bumpers en verlichting.

Motorvarianten

1.0 VVT-i

benzine · 68 pk · 998 cc

Verreweg de meest gekozen en meest verstandige motor in dit model: een door Toyota geleverde, atmosferische motor zonder turbo die bekendstaat als bijzonder betrouwbaar.

1.4 HDi

diesel · 54 pk · 1398 cc

Bekende zwakke punten

Roestvorming bij subframe en wielkasten

Redactionele observatiekostbaar

Bij oudere exemplaren, met name van voor de facelift in 2009, kan roest ontstaan bij de achterste subframe-ophangpunten, de wielkasten en de portierbodems.

Speelt vooral bij: 107-exemplaren van voor 2010, vooral bij weinig regelmatig wassen in de winterperiode.

  • Zichtbare roestvlekken bij wielkasten en portierbodems
  • Loszittend of doorgeroest subframe bij een APK-keuring

Kostenindicatie: € 200 - € 1.200

Onderbodem en subframe visueel laten controleren, bij twijfel een aankoopkeuring laten uitvoeren.

Koppelingskabel en elektrische raammotor gevoelig voor slijtage

Redactionele observatiehinderlijk

Bij handgeschakelde exemplaren kan de kabelbediende koppeling na jaren uitrekken of vastlopen, en elektrische raammotoren kunnen bij intensief gebruik haperen.

Speelt vooral bij: Alle bouwjaren, vaker bij exemplaren met hoge kilometerstand.

  • Raam dat traag of niet meer beweegt
  • Zwaarder wordend of onduidelijk koppelingspedaal

Kostenindicatie: € 100 - € 400

Alle ruiten testen tijdens de bezichtiging en tijdens de proefrit letten op het aangrijpingspunt van de koppeling.

HDi-diesel minder geschikt voor dit segment

Redactionele observatiehinderlijk

De 1.4 HDi-dieselmotor werd in relatief kleine aantallen geleverd en is voor een compacte stadsauto minder logisch dan de benzinemotor, mede omdat het roetfilter bij overwegend korte ritten minder goed regenereert.

Speelt vooral bij: 107-exemplaren met HDi-motor die vooral voor korte stadsritten zijn gebruikt.

  • Vermogensverlies
  • Motorlampje met een roetfilter-gerelateerde foutcode

Kostenindicatie: € 400 - € 1.200

Voor een stadsauto in dit segment is de benzinemotor doorgaans de logischere keuze.

Onderhoud om op te letten

Onderbodem en subframe · Jaarlijks visueel controleren, met name na de winter

Vroege roestvorming is bij dit model goedkoper te verhelpen dan doorgeroeste dragende delen.

Koppelingskabel (handbak) · Geen vast interval, wel gevoelig voor slijtage bij hoge kilometerstand

Kosten: € 80 - € 200

Een zwaar of onduidelijk koppelingspedaal is vaak het eerste signaal.

Motorolie 1.0 VVT-i · Volgens standaard fabrieksinterval

De atmosferische motor is weinig gevoelig voor problemen, mits olie op tijd wordt ververst.

Waar op te letten bij aankoop

  • Onderbodem en subframe controleren op roest

    Bekend aandachtspunt bij dit model, zeker bij oudere bouwjaren.

  • Alle elektrische ruiten testen

    Bekend gevoelig punt bij dit model.

  • Bij handbak: aangrijpingspunt van de koppeling tijdens de proefrit beoordelen

    Kan wijzen op een versleten koppelingskabel.

  • Onderhoudsboekje en facturen controleren op consistentie met de kilometerstand

    Geeft het meest betrouwbare beeld van de algehele staat.

  • Schadehistorie navragen

    Dit segment wordt vaak door jonge, onervaren bestuurders gereden.

Veelgestelde vragen over de Peugeot 107

Is de Peugeot 107 hetzelfde als de Citroën C1 en Toyota Aygo?+

Technisch zijn de drie auto's nagenoeg identiek, ontwikkeld en gebouwd in dezelfde fabriek. De verschillen zitten vooral in het front, de bumpers en enkele interieurdetails, niet in de onderliggende techniek.

Welke motor is het meest betrouwbaar in de 107?+

De 1.0 VVT-i, geleverd door Toyota, geldt als de betrouwbaarste en meest gekozen keuze dankzij de eenvoudige, atmosferische techniek zonder turbo.

Wat kost onderhoud van een Peugeot 107?+

Onderhoud is over het algemeen goedkoop dankzij de eenvoudige techniek en brede onderdelenbeschikbaarheid. Reken op een paar honderd euro per grote beurt bij een onafhankelijke garage.

Roest een Peugeot 107 snel?+

Vooral exemplaren van voor ongeveer 2010 staan bekend om roestgevoeligheid bij het subframe en de wielkasten. Een controle van de onderbodem blijft bij elke occasion verstandig.

Is de 107 geschikt als eerste auto?+

Ja, het compacte formaat, het lage gewicht en de gunstige verzekeringspremie maken de 107 een van de meest gekozen eerste auto's van Nederland. Let bij dit segment vooral op de schadehistorie.

Is de HDi-diesel een verstandige keuze in de 107?+

Voor dit segment is een benzinemotor doorgaans logischer, omdat het roetfilter van de HDi-diesel bij overwegend korte stadsritten minder goed regenereert. De HDi is vooral interessant bij structureel veel snelwegkilometers.

Kan ik beter een 107, een C1 of een Aygo kopen?+

Technisch maakt het weinig verschil, aangezien de auto's dezelfde motoren en het chassis delen. De keuze komt vooral neer op prijs, uiterlijk en welk exemplaar de beste onderhoudshistorie heeft.

Laat Hunter een Peugeot 107 zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn Peugeot 107 met Hunter

← Terug naar alle Peugeot-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens