autohunt.nl

MINI Cooper occasion kopen

De moderne MINI Cooper rijdt sinds de eeuwwisseling onder de vlag van BMW, met een technisch karakter dat sterk verschilt per generatie motoren. Vooral de eerste turbomotoren vragen bij aankoop om extra aandacht.

Geproduceerd van 1966 tot heden

MINI Cooper

De MINI Cooper zoals we die nu kennen, is een compleet nieuw ontwerp uit 2001, gebouwd door BMW als moderne herinterpretatie van de klassieke Mini. Sindsdien zijn er drie generaties verschenen, elk met een eigen motorenfamilie: van de eerste, in samenwerking met PSA ontwikkelde motoren tot de latere volledig eigen BMW-motoren.

Voor kopers is de motorkeuze bepalender dan bij veel andere merken, omdat de eerste generaties bekendstaan om specifieke technische aandachtspunten die bij latere generaties grotendeels zijn opgelost. Deze pagina zet de belangrijkste verschillen op een rij, zodat je een weloverwogen keuze kunt maken.

Kies een bouwjaar

77.593 exemplaren van de Cooper staan in Nederland geregistreerd, met 2020 als drukste jaargang (4.868 auto's).

20022026

Van deze 22 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

MINI Cooper in cijfers

77.898

Registraties in Nederland

€ 37.099

Gemiddelde catalogusprijs

1.194 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Vraagprijzen van een MINI Cooper zoals ze de afgelopen twaalf maanden op occasionsites stonden.

Meest gevraagd
€ 14.450
Bandbreedte
€ 3.600 tot € 25.000
€ 3.600€ 25.000

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Gemeten op occasionadvertenties tot en met augustus 2026. Dit zijn vraagprijzen, geen verkoopprijzen.

Brandstofverdeling

Benzine82,9%
Elektrisch15,6%
Diesel1,4%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op benzine.

Gemiddelde CO2-uitstoot: 137 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.

Op basis van 77.778 registraties.

Terugroepacties

19

Terugroepacties voor de MINI Cooper

14

Nog lopend, dus nog niet overal hersteld

6.315

Auto's geraakt door de grootste actie in Nederland

19 van 19
  • In het remsysteem ontbreekt software om fouten te detecteren, waardoor er geen waarschuwing op het informatiedisplay verschijnt bij een storing. De vereiste software is bij een eerdere terugroepactie niet juist geïnstalleerd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig1 auto's in Nederlandgemeld 2026-07-08MGP260257kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De binnenspiegel zit mogelijk niet goed vast en kan losraken.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld49 auto's in Nederlandgemeld 2026-06-18MGP260226kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De veiligheidsgordel(s) aan de voorzijde zijn mogelijk niet correct geproduceerd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld240 auto's in Nederlandgemeld 2025-09-22MGP250346kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De hoogspanningsbatterij kan mogelijk defect raken door een fabricagefout.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: ernstig3 auto's in Nederlandgemeld 2025-08-07MGP250288kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De bedrading van het ruitenwissersysteem is mogelijk niet juist aangelegd. Hierdoor kunnen de kabels beschadigd raken. Deze terugroepactie is van toepassing op rechts gestuurde voertuigen.

    Risicobeoordeling RDW: gemiddeldgemeld 2025-06-19MGP250212kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Een celmodule van de hoogvoltaccu bevat mogelijk een beschadigde cel.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld10 auto's in Nederlandgemeld 2025-05-07MGP250148kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • In de hoogvoltaccu kan kortsluiting ontstaan door een fabricagefout.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld33 auto's in Nederlandgemeld 2025-04-07MGP250126kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De gordelspanner werkt mogelijk niet bij een ongeval en er is kans op vonkvorming als de gordelspanner wordt geactiveerd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld289 auto's in Nederlandgemeld 2024-12-19MGP220258kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • In de hoogvoltaccu zijn mogelijk celmodules gemonteerd met een dubbele kathodelaag of een onjuiste uitlijning.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld5 auto's in Nederlandgemeld 2024-12-16MGP240406kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • In de hoogvoltaccu zijn door een fabricagefout verontreinigde celmodules gemonteerd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld39 auto's in Nederlandgemeld 2024-12-12MGP240422kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • In het remsysteem ontbreekt software om fouten te detecteren, waardoor er geen waarschuwing op het informatiedisplay verschijnt bij een storing.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld4.122 auto's in Nederlandgemeld 2024-10-15MGP240337kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • In het remsysteem ontbreekt software om fouten te detecteren, waardoor er geen waarschuwing op het informatiedisplay verschijnt bij een storing.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld672 auto's in Nederlandgemeld 2024-10-08MGP240336kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • In de hoogvoltaccu kunnen storingen ontstaan. Deze worden via een Check-Control-melding weergegeven.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig6.315 auto's in Nederlandgemeld 2024-09-22MGP240276kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Het hoogvolt accupakket bevat een fabricagefout waardoor kortsluiting kan ontstaan.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld5 auto's in Nederlandgemeld 2024-09-18MGP240293kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De behuizing van de HV-accu is mogelijk niet goed geisoleerd, waardoor er water in de accu kan binnendringen.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig135 auto's in Nederlandgemeld 2024-05-21MGP240167kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Door het schuifdak kan water en vocht voorzien van corrosief strooizout in het interieur binnendringen waar door corrosie kan optreden op de FRM printplaat.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld1 auto's in Nederlandgemeld 2023-05-11MGP230191kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Mogelijk is een bol-conische schijf aan de spoorstang niet gemonteerd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig1 auto's in Nederlandgemeld 2019-08-27MGP190370kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De ontstekingspatronen voor de bestuurders-, passagiers- en de zijairbags zijn onjuist gefabriceerd. Hierdoor werken de airbags niet zoals bedoeld.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig22 auto's in Nederlandgemeld 2016-12-29MGP160524kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De verstelinrichting van de voorstoelleuninghoekinstelling is niet juist afgesteld. Hierdoor kan de vertanding van de voorstoelleuninghoekinstelling niet compleet vergrendelen. De leuninghoekinstelling heeft daardoor een grotere speling.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld51 auto's in Nederlandgemeld 2014-11-26MGP140298kosten voor eigenaar: gratis bij dealer

Laatste actie gemeld op 2026-07-08. Een terugroepactie wordt kosteloos uitgevoerd door een merkdealer.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Dimlicht onjuist afgesteld

    19,9%

    landelijk 16,4%, hier 3,5 procentpunt vaker

  • Mistlicht voor onjuist afgesteld

    3,5%

    landelijk 1,3%, hier 2,2 procentpunt vaker

  • Remslang schuurt langs enig deel

    2,2%

    landelijk 0,2%, hier 2 procentpunt vaker

  • Bandenspanning niet op juiste waarde

    21,1%

    landelijk 19,5%, hier 1,6 procentpunt vaker

  • Band beschadigd

    10,7%

    landelijk 9,2%, hier 1,5 procentpunt vaker

  • Bandenspanning op 1 as niet gelijk

    3,5%

    landelijk 2%, hier 1,5 procentpunt vaker

  • Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk

    5,6%

    landelijk 4,4%, hier 1,2 procentpunt vaker

  • Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af

    6%

    landelijk 4,8%, hier 1,2 procentpunt vaker

  • Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar

    2,7%

    landelijk 1,5%, hier 1,2 procentpunt vaker

  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht

    13,2%

    landelijk 12,1%, hier 1,1 procentpunt vaker

De as loopt tot 25%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 39.842 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen · 22,2% (adviespunt, geen afkeur)
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 21,1%
  • Dimlicht onjuist afgesteld · 19,9%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 19,8% (adviespunt, geen afkeur)
  • Band onvoldoende profiel · 16,6%

Generaties

R50 / R53 · 2001 - 2006

De eerste generatie onder BMW, met atmosferische en gesuperchargede Chrysler/Tritec-motoren. Herkenbaar aan een compacter, ronder design dan latere generaties.

R56 · 2006 - 2013 (facelift 2010)

Overstap naar de Prince-motorenfamilie, ontwikkeld samen met PSA (Peugeot en Citroën), met voor het eerst een turbomotor in de Cooper S in plaats van de eerdere supercharger.

F56 · 2014 - 2021 (facelift 2018)

Volledige overstap naar BMW's eigen B-serie motorenfamilie, gedeeld met andere BMW-modellen. Merkbaar verbeterde bouwkwaliteit en betrouwbaarheid ten opzichte van de Prince-motoren uit de R56.

Motorvarianten

1.6 Cooper (Prince)

benzine · 122 pk · 1598 cc

1.6 Cooper S turbo (Prince)

benzine · 175 pk · 1598 cc

1.5 Cooper (B38)

benzine · 136 pk · 1499 cc

Een verstandige keuze binnen de F56-generatie: de BMW B38-motor geldt als betrouwbaarder dan de oudere Prince-motoren uit de R56, met minder bekende kinderziektes.

2.0 Cooper S turbo (B48)

benzine · 192 pk · 1998 cc

Bekende zwakke punten

Kettingspanner van de Prince-motor (R56)

Redactionele observatiekritiek

De Prince-motorenfamilie, gebruikt in de R56, staat bekend om een kwetsbare kettingspanner die bij achterstallig olieonderhoud kan slijten, met kans op een overslaande of springende distributieketting.

Speelt vooral bij: R56 met 1.6 Cooper of Cooper S, vooral exemplaren zonder duidelijke onderhoudshistorie.

  • Rammelend of ratelend geluid bij het koud starten van de motor
  • Motorlampje met een foutcode gerelateerd aan de nokkenastiming

Kostenindicatie: € 800 - € 3.000

Navragen of de verbeterde kettingspanner is gemonteerd en letten op geluid bij koude start tijdens de proefrit.

Storingen aan de elektrische waterpomp

Redactionele observatiekostbaar

Zowel de Prince- als de vroege BMW-motoren gebruiken een elektrisch aangedreven waterpomp, die gevoeliger is voor storingen dan een traditionele mechanische pomp en bij falen kan leiden tot oververhitting.

Speelt vooral bij: R56 en vroege F56, ongeacht motorvariant.

  • Temperatuurmeter die hoger uitslaat dan normaal
  • Koelvloeistofwaarschuwing op het dashboard

Kostenindicatie: € 300 - € 900

Onderhoudshistorie van de waterpomp navragen en koelvloeistofpeil tijdens de bezichtiging controleren.

Lekkage van de turbo-oliekoeler

Redactionele observatiekostbaar

Bij de opgeladen Cooper S-uitvoeringen kan de oliekoeler die de turbo koelt na verloop van tijd gaan lekken, met een merkbaar oliegeurtje en een dalend oliepeil als gevolg.

Speelt vooral bij: Cooper S-uitvoeringen van alle generaties, vooral bij hogere kilometerstanden.

  • Oliegeur in de motorruimte
  • Sneller dalend oliepeil dan verwacht tussen beurten

Kostenindicatie: € 250 - € 700

Oliepeil en motorruimte tijdens de bezichtiging controleren op lekkage of een oliegeur.

Roestgevoeligheid bij de R50 en R53

Redactionele observatiehinderlijk

De vroegste generatie MINI kan roestvorming vertonen bij de wielkasten en het onderstel, vooral bij exemplaren die veel op gestrooide wegen zijn gebruikt.

Speelt vooral bij: R50 en R53 van vijftien jaar of ouder.

  • Zichtbare roestvorming bij wielkasten
  • Bobbels of blaren in de lak nabij het onderstel

Kostenindicatie: € 300 - € 1.500

Onderbodem en wielkasten grondig inspecteren voordat je een R50 of R53 koopt.

Storingen in de elektrische stuurbekrachtiging

Redactionele observatiehinderlijk

De elektrische stuurbekrachtiging kan bij veroudering incidenteel uitvallen of tijdelijk zwaarder aanvoelen, meestal door een sensor- of module-gerelateerd probleem.

Speelt vooral bij: Alle generaties, vaker gemeld bij R56.

  • Stuur voelt tijdelijk zwaarder aan
  • Waarschuwingslampje voor de stuurbekrachtiging op het dashboard

Kostenindicatie: € 200 - € 800

Tijdens de proefrit letten op een consistent stuurgevoel bij verschillende snelheden.

Onderhoud om op te letten

Distributieketting en olie (Prince-motoren) · Geen vast vervangingsinterval, wel gevoelig voor slijtage bij achterstallig olieonderhoud

Gebruik altijd de voorgeschreven olieviscositeit en ververs op tijd om de kettingspanner te ontzien.

Elektrische waterpomp · Preventieve vervanging rond 100.000 km aan te raden bij oudere generaties

Kosten: € 300 - € 900

Voorkomt onverwachte oververhitting door een defecte pomp.

Turbo-oliekoeler en leidingen (Cooper S) · Periodieke visuele controle op lekkage

Vraag bij aankoop specifiek naar eerdere lekkage of vervanging.

Waar op te letten bij aankoop

  • Koude start meemaken bij een R56 en letten op rammelend geluid uit de motor

    Vroeg signaal van een versleten kettingspanner bij de Prince-motor.

  • Koelvloeistofpeil en temperatuurmeter tijdens de proefrit in de gaten houden

    De elektrische waterpomp is een bekend zwak punt bij oudere generaties.

  • Motorruimte controleren op een oliegeur of lekkage bij Cooper S-uitvoeringen

    Kan wijzen op een lekkende turbo-oliekoeler.

  • Onderbodem en wielkasten controleren op roest bij een R50 of R53

    Deze generaties zijn gevoeliger voor beginnende roestvorming.

  • Stuurgevoel tijdens de proefrit op verschillende snelheden testen

    Onregelmatigheden kunnen wijzen op een probleem met de stuurbekrachtiging.

  • Onderhoudsboekje controleren op tijdige olieverversing

    De belangrijkste indicator voor de conditie van de kettingspanner en turbo.

Veelgestelde vragen over de MINI Cooper

Welke MINI Cooper-generatie is het meest betrouwbaar?+

De F56 met de BMW B38- of B48-motoren geldt als betrouwbaarder dan de oudere R56 met de Prince-motorenfamilie, die bekendstaat om de kwetsbare kettingspanner. Voor wie prioriteit geeft aan betrouwbaarheid is de F56 de veiligere keuze.

Is de kettingspanner een reden om een R56 af te wijzen?+

Niet per definitie, maar laat tijdens de proefrit altijd de koude start meemaken en let op rammelend geluid. Een auto waarbij de verbeterde kettingspanner al is gemonteerd, is een veiligere keuze dan een exemplaar zonder die informatie.

Wat kost onderhoud van een MINI Cooper?+

Onderhoud ligt door de premium positionering en specifieke onderdelen doorgaans iets hoger dan bij een gangbaar compact merk. Reken op enkele honderden euro's per grote beurt, met een hogere post bij eventuele reparaties aan de kettingspanner of waterpomp.

Is de Cooper S sneller versleten dan de reguliere Cooper?+

Door het hogere vermogen en de turbo is de Cooper S iets gevoeliger voor slijtage aan de oliekoeler en, bij de R56, de kettingspanner. Met een goede onderhoudshistorie is dit verschil in de praktijk goed te beheersen.

Waarom lopen de prijzen van de MINI Cooper zo uiteen?+

Generatie, motorvariant en uitrustingsniveau maken een groot verschil, net als de onderhoudshistorie. Een goed gedocumenteerde F56 met volledige historie is vaak meer waard dan een vergelijkbaar oudere R56 zonder factuuroverzicht.

Is een import-MINI uit Duitsland interessant?+

Ja, mede door de BMW-achtergrond is het Duitse aanbod van de MINI Cooper vaak breder dan het Nederlandse. Een importspecialist kan per zoekopdracht beoordelen of dat na BPM en transportkosten daadwerkelijk voordeel oplevert.

Laat Hunter een MINI Cooper zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn MINI Cooper met Hunter

← Terug naar alle MINI-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens