autohunt.nl

Mercedes-Benz C-Klasse occasion kopen

De C-Klasse is al decennia het middenklasse-vlaggenschip van Mercedes-Benz. Met vier generaties op de occasionmarkt en een breed motoraanbod loont het om precies te weten welke combinatie de minste verrassingen geeft.

Geproduceerd van 1993 tot heden

Mercedes-Benz C

De C-Klasse combineert een premium afwerkingsniveau met een breed aanbod aan motoren, van zuinige viercilinder diesels tot de krachtige achtcilinder AMG-uitvoeringen. Dat maakt het model geschikt voor uiteenlopende budgetten, van een betaalbare oudere W203 tot een jonge W206 met de laatste veiligheidstechniek.

Voor de meeste kopers draait de keuze om drie dingen: welke generatie past bij het budget, benzine of diesel, en of luchtvering wenselijk is. Deze pagina gaat in op de generatieverschillen, de bekende motoraandachtspunten en waar je specifiek op moet letten bij een bezichtiging.

Kies een bouwjaar

75.584 exemplaren van de C staan in Nederland geregistreerd, met 2015 als drukste jaargang (7.289 auto's).

19942026

Van deze 25 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

Mercedes-Benz C in cijfers

75.966

Registraties in Nederland

€ 55.615

Gemiddelde catalogusprijs

1.500 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Richtprijs voor een Mercedes-Benz C, ingeschat door de redactie.

Meest gevraagd
€ 18.000
Bandbreedte
€ 6.000 tot € 38.000
€ 6.000€ 38.000

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Redactionele richtprijs, geen meting.

Brandstofverdeling

Benzine59,2%
Hybride22,1%
Diesel18,1%
LPG0,6%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op benzine.

Gemiddelde CO2-uitstoot: 161 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.

Op basis van 75.931 registraties.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Fusee(kogel) te veel speling

    13,6%

    landelijk 3,7%, hier 9,9 procentpunt vaker

  • Remleiding door corrosie aangetast

    5,8%

    landelijk 1,9%, hier 3,9 procentpunt vaker

  • Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar

    3,7%

    landelijk 1,5%, hier 2,2 procentpunt vaker

  • Band onvoldoende profiel

    22,1%

    landelijk 20,3%, hier 1,8 procentpunt vaker

  • Roestschade subframe

    2%

    landelijk 0,3%, hier 1,7 procentpunt vaker

  • Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende

    2%

    landelijk 0,8%, hier 1,2 procentpunt vaker

  • Veer gebroken of gescheurd

    5,2%

    landelijk 4,6%, hier 0,6 procentpunt vaker

  • Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest

    1,1%

    landelijk 0,6%, hier 0,5 procentpunt vaker

  • Wiellager te veel speling

    0,8%

    landelijk 0,3%, hier 0,5 procentpunt vaker

  • Brandstoflekkage

    0,7%

    landelijk 0,2%, hier 0,5 procentpunt vaker

De as loopt tot 25%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 46.297 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 26,5% (adviespunt, geen afkeur)
  • Band onvoldoende profiel · 22,1%
  • Stuur- of fuseekogel met slijtage kleiner of gelijk 1,0 mm · 20,8% (adviespunt, geen afkeur)
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 18,2%
  • Dimlicht onjuist afgesteld · 15,5%

Generaties

W203 · 2000 - 2007

De eerste C-Klasse-generatie met een merkbaar ruimer interieur dan zijn voorganger. Bekend om roestgevoeligheid bij het onderstel en de wielkasten, wat bij aankoop extra aandacht vraagt.

W204 · 2007 - 2014 (facelift 2011)

Modernere motoren, waaronder de veelgebruikte OM651-dieselmotor, en voor het eerst optionele Airmatic-luchtvering. De facelift bracht een efficiënter motoraanbod en een bijgewerkt interieur.

W205 · 2014 - 2021 (facelift 2018)

Volledig nieuw platform met meer aluminium in de carrosserie, wat het gewicht verlaagde. Breed aanbod aan vier- en zescilinder motoren, met de facelift die de negentraps automaat introduceerde.

W206 · 2021 - heden

Huidige generatie met een sterk gedigitaliseerd interieur en standaard mild-hybride techniek op vrijwel het gehele gamma, aangevuld met plug-in hybride uitvoeringen.

Motorvarianten

C220 CDI / C220d (OM651)

diesel · 170 pk · 2143 cc

Een sterke motor voor veel snelwegkilometers, mits de onderhoudshistorie van de olieverversing kloppend is en de balansas-tandwielen zijn gecontroleerd bij hogere kilometerstanden.

C200 (M274)

benzine · 184 pk · 1991 cc

C180 (M270)

benzine · 156 pk · 1595 cc

C63 AMG

benzine · 457 pk · 6208 cc

Bekende zwakke punten

Slijtage van de balansas-tandwielen bij de OM651-diesel

Redactionele observatiekritiek

De veelgebruikte OM651-dieselmotor heeft balansassen die via tandwielen worden aangedreven. Deze tandwielen kunnen bij hogere kilometerstanden slijten, waarbij losgekomen metaaldeeltjes in het smeersysteem terecht kunnen komen en verdere schade kunnen veroorzaken.

Speelt vooral bij: W204 en vroege W205 met de OM651-motor, met name exemplaren boven een hogere kilometerstand.

  • Rammelend of tikkend geluid uit de motor, vooral bij stationair draaien
  • Metaaldeeltjes zichtbaar bij een oliewisseling

Kostenindicatie: € 1.500 - € 5.000

Navragen of de balansas-tandwielen zijn gecontroleerd of vervangen en tijdens de proefrit letten op tikkende geluiden.

Vervuiling van de AGR-klep en roetfilter bij diesel in stadsgebruik

Redactionele observatiekostbaar

Bij overwegend korte, stedelijke ritten kan de uitlaatgasrecirculatieklep vervuild raken, wat het motormanagement kan verstoren en het roetfilter minder effectief laat regenereren.

Speelt vooral bij: Dieselversies die vooral voor korte, stedelijke ritten zijn gebruikt.

  • Onregelmatig stationair draaien
  • Vermogensverlies
  • Motorlampje met een gerelateerde foutcode

Kostenindicatie: € 300 - € 1.200

Navragen naar het rijprofiel van de vorige eigenaar voordat je een dieselversie koopt voor overwegend stadsgebruik.

Storingsgevoelige Airmatic-luchtvering

Redactionele observatiekostbaar

De optionele Airmatic-luchtvering bij de W204 en W205 kan bij veroudering gaan lekken of storingen vertonen in de compressor, met een merkbaar zakkende rijhoogte als gevolg.

Speelt vooral bij: W204 en W205 met de optionele Airmatic-luchtvering.

  • Auto zakt merkbaar door na een nacht stilstaan
  • Compressor draait langdurig of luidruchtig om de hoogte te herstellen

Kostenindicatie: € 400 - € 1.800

De rijhoogte-instelling tijdens de bezichtiging testen en letten op een auto die na stilstand merkbaar is gezakt.

Roestgevoeligheid bij de W203

Redactionele observatiekostbaar

De W203 staat bekend om roestvorming bij het subframe, de wielkasten en de bodemplaat, mede door de destijds gebruikte plaatdikte en coating.

Speelt vooral bij: W203 van vijftien jaar of ouder.

  • Zichtbare roestvorming bij subframe en wielkasten
  • Bobbels of blaren in de lak nabij het onderstel

Kostenindicatie: € 400 - € 2.000

Onderbodem en subframe grondig laten inspecteren voordat je een W203 koopt.

Storingen aan de elektrische parkeerrem-actuator

Redactionele observatiehinderlijk

De elektrische parkeerrem van de W205 en W206 kan bij veroudering vastlopen of niet correct in- of uitschakelen door slijtage aan de actuator.

Speelt vooral bij: W205 en W206, vaker gemeld bij hogere kilometerstanden.

  • Foutmelding op het dashboard gerelateerd aan de parkeerrem
  • Parkeerrem schakelt traag of onvolledig in of uit

Kostenindicatie: € 250 - € 800

De parkeerrem tijdens de bezichtiging een paar keer testen op vlot in- en uitschakelen.

Onderhoud om op te letten

Balansas-tandwielen (OM651-diesel) · Laten controleren bij hogere kilometerstanden, geen vast vervangingsinterval

Kosten: € 1.500 - € 5.000

Navraag naar eerdere controle of vervanging is bij deze motor een van de belangrijkste checks.

Luchtvering (Airmatic) · Periodieke controle op lekkage en werking van de compressor

Reparatie kan kostbaar zijn, laat dit meewegen in de onderhandeling over de vraagprijs.

Roetfilter en AGR-klep (diesel) · Doorlopend, afhankelijk van rijprofiel

Bij overwegend stadsgebruik eerder aandacht nodig dan bij veel snelwegkilometers.

Distributieketting (M270/M274 benzinemotoren) · Geen vast vervangingsinterval, wel gevoelig voor slijtage bij achterstallig olieonderhoud

Gebruik altijd de door Mercedes-Benz voorgeschreven olieviscositeit.

Waar op te letten bij aankoop

  • Bij een OM651-diesel: navragen of de balansas-tandwielen zijn gecontroleerd of vervangen

    Voorkomt de kans op kostbare motorschade door versleten tandwielen.

  • Tijdens de proefrit letten op tikkende of rammelende geluiden uit de motor

    Vroeg signaal van slijtage aan de balansas-tandwielen.

  • Bij Airmatic-luchtvering: rijhoogte na stilstand controleren

    Een zakkende auto wijst op lekkage of een falende compressor.

  • Onderbodem en subframe controleren op roest bij een W203

    Deze generatie is gevoelig voor beginnende roestvorming.

  • Elektrische parkeerrem een paar keer testen tijdens de proefrit

    Voorkomt een onaangename verrassing na aankoop.

  • Onderhoudsboekje volledig opvragen bij een merkgerichte garage

    Geeft het meeste vertrouwen in de onderhoudshistorie van deze premium occasion.

Veelgestelde vragen over de Mercedes-Benz C

Is de Mercedes-Benz C-Klasse betrouwbaar als occasion?+

Over het algemeen wel, mits het onderhoud consequent is uitgevoerd. De OM651-dieselmotor kent een bekend aandachtspunt met de balansas-tandwielen, dus navraag hierover is bij deze motor extra belangrijk.

Wat kost onderhoud van een C-Klasse?+

Onderhoud ligt door de premium positionering hoger dan bij een gangbaar middenklassemerk, met grote beurten die al snel in de hogere honderden euro's lopen. Houd bij oudere modellen ook rekening met mogelijke reparaties aan luchtvering of de dieselmotor.

Welke generatie is het meest verstandig als occasion?+

De W205 biedt een goede balans tussen moderne veiligheidstechniek en betaalbaarheid, en heeft de bekende balansas-problematiek van de OM651 grotendeels achter zich gelaten in latere bouwjaren. De W203 is goedkoper maar vraagt meer aandacht voor roest.

Is Airmatic-luchtvering een reden om een occasion af te wijzen?+

Niet per definitie, maar laat de luchtvering altijd testen op rijhoogte na stilstand en de werking van de compressor. Een auto met een bekende recente reparatie is doorgaans een veiligere keuze dan een exemplaar zonder duidelijke historie.

Is de dieselversie van de C-Klasse nog interessant?+

Bij veel snelwegkilometers per jaar kan de C220d nog steeds voordelig zijn, mits de balansas-tandwielen zijn gecontroleerd en het roetfilter regelmatig kan regenereren. Voor overwegend stadsgebruik is een benzine- of hybride-uitvoering vaak praktischer.

Is een C63 AMG interessant als occasion?+

Voor liefhebbers van prestaties zeker, maar houd rekening met aanzienlijk hogere onderhouds- en verzekeringskosten dan bij een reguliere C-Klasse. Een grondige aankoopkeuring is bij deze uitvoering extra aan te raden.

Is import van een C-Klasse uit Duitsland interessant?+

Ja, omdat Mercedes-Benz een Duits merk is met een grote thuismarkt, is het aanbod daar breder dan in Nederland en soms scherper geprijsd bij specifieke uitvoeringen. Een importspecialist beoordeelt of dat na BPM en transportkosten daadwerkelijk voordeel oplevert.

Laat Hunter een Mercedes-Benz C zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn Mercedes-Benz C met Hunter

← Terug naar alle Mercedes-Benz-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens